Схеми підготовки до колоноскопії

    Напередодні прийому препарату для очищення кишківника (за 48 год.) рекомендована безшлакова дієта. З раціону виключається їжа, багата на рослинну клітковину, та інші погано переварювані продукти (бобові, горох, сочевиця, капуста в будь-якому вигляді, гречка та інші крупи, томати, горіхи, мак, кокосова стружка, чорний хліб, жирні сорти м`яса та риби, жирні бульйони, копченості та соління, консерви, гострі приправи, свіжі та сушені фрукти й овочі (передусім з дрібними кісточками – ківі, виноград, тощо), зелень, йогурти, що містять наповнювачі, жирні молочні продукти, алкогольні). 
   В день проведення підготовки кишечнику Вам дозволений легкий сніданок. Після цього пацієнтові на обід, вечерю та при будь-яких прийомах їжі слід вживати лише прозорі рідини, доки не буде проведено колоноскопію.Якщо Ви приймаєте кардіологічні препарати (антигіпертензивні, тощо) – будь-ласка, прийміть, колоноскопія не є протипоказом до їх вживання.

Підготовка "ІЗІКЛІН" (EZICLEN):

   Для належного очищення кишечнику потрібно застосувати вміст 2 пляшок лікарського засобу. Перед застосуванням вміст кожної пляшки слід розвести у воді з використанням стаканчика, що додається, до отримання загального об'єму близько 0,5л.; після застосування слід додатково прийняти 1-1,5 літра води або прозорої рідини протягом 2год. (дозволені прозорі рідини: вода, чай, газовані або негазовані безалкогольні напої, соки без м'якоті (не червоного кольору). Загальний об'єм рідини, який необхідно вжити для очищення кишечнику, становить близько 3-4 літрів, що мають бути прийняті перорально перед процедурою

Напередодні дня колоноскопії, починаючи з 18 год., пацієнт приймає препарат ІЗІКЛІН:

1) вміст однієї пляшки лікарського засобу слід вилити в стаканчик, що знаходиться в упаковці, та розвести водою до мірної лінії (близько 0,5л);

2) пацієнт має випити цей розведений розчин, запивши його додатково 1-1,5 літри води або прозорої рідини протягом 2год;

3) ЗРАНКУ В ДЕНЬ ПРОВЕДЕННЯ КОЛОНОСКОПІЇ О 5:00 - 6:00 год.: вміст другої пляшки лікарського засобу слід вилити в стаканчик, що знаходиться в упаковці, та розвести водою до мірної лінії (близько 0,5л);

4) пацієнт має випити розведений розчин, запивши його додатково 1-1,5 літри води або прозорої рідини протягом 2год;

Якщо запланована колоноскопія під в\в знеболенням («медикаментозний сон») – Вам потрібно закінчити підготовку мінімум за 6год перед проведенням колоноскопії (перед проведенням в\в знеболення заборонено прийом рідини та їжі за 6 год., тобто в шлунку має бути відсутня люба рідина).

Увага! Шановні пацієнти, будь-ласка, пам'ятайте якість проведення колоноскопії (виявлення найменших до 1-2мм поліпів та пухлин, точне проведення біопсії, правильний діагноз) залежить від ЯКОСТІ ВАШОЇ ПІДГОТОВКИ ДО ОБСТЕЖЕННЯ!

Підготовка "ФОРТРАНС" (одноетапна підготовка, колоноскопія в першій половині дня):

- напередодні дня обстеження, починаючи з 15 год., пацієнт приймає препарат ФОРТРАНС( із розрахунку 1 пакетик на 20 кг. маси тіла ) – вміст одного пакетика ризчиняється в одному літрі води та вживається всередину по 250 мл. кожні 15 хвилин, при необхідності для смаку додати сік цитрусових (лимон, апельсин); таким чином потрібно вжити від 3 до 4-х літрів розчину, в залежності від маси тіла).

- (двохетапна підготовка – колоноскопія запланована в другій половині дня): напередодні дня обстеження, ввечері пацієнт приймає препарат ФОРТРАНС– 2 пакетика тобто 2літ. розчину, приблизно на протязі двох годин. Зранку в день обстеження пацієнт приймає ще два літри розчину, закінчити прийом потрібно за 3-4год. до початку колоноскопії.

Підготовка «Мовипреп»:

Для підготовки до колоноскопії приймаються всередину два літри розведеного препарату Мовипреп.

Рекомендується додатково випити 1 (один) літр прозорої рідини (вода, прозорий суп, фруктовий сік без м`якоті, безалкогольні напої, чай або кава без молока). Для приготування першого літру розчину – одного саше(пакетика) А і одного саше(пакетика) В розчиняють в невеликій кількості води та доводять до 1 літра. Приготовлений розчин потрібно випити на протязі 1-2год. Процедура розведення другого літра препарату – аналогічна.


Спосіб застосування:

1-й спосіб (колоноскопія призначена на першу половину дня): випити два літра розведеного препарату Мовипреп ввечері напередодні проведення ендоскопічного обстеження.

2-й спосіб (колоноскопія призначена на другу половину дня): розділити на дві частини: перший літр розведеного препарату Мовипреп приймають ввечері, другий літр розведеного препарату – зранку в день проведення ендоскопічного обстеження (інтервал між закінченням прийому рідини(препарату Мовипрепабо прозорої рідини) та до початку проведення колоноскопії повинен складати не меньше 1-2год.

 Підготовка "Ендофальк":

   1-й спосіб (обстеження призначене на першу половину дня): напередодні дня обстеження, починаючи з 15 год., пацієнт приймає препарат  ЕНДОФАЛЬК ( із розрахунку 1 пакетик на 10-15 кг. маси тіла ) – вміст одного  пакетика розчиняється в 0,5 літрі води та вживається всередину по 250 мл. кожні 15 хвилин, при необхідності для смаку додати сік цитрусових (лимон, апельсин), бажано приймати охолодженим; таким чином потрібно вжити від 3 до 4-х літрів розчину, в залежності від маси тіла). Прийом розчину «Ендофальк» бажано розпочинати не раніше ніж через 3 години після їжі.  

   2-й спосіб (обстеження призначене на другу половину дня): напередодні дня обстеження, починаючи з 17 год., пацієнт приймає 2 літри препарату  – вміст одного  пакетика ЕНДОФАЛЬК ризчиняється в 0,5 літрі води та вживається всередину по 250 мл. кожні 15 хвилин, 
та в день колоноскопії зранку з 6-7 до 8-9год. пацієнт приймає  ще 1 літр препарату ЕНДОФАЛЬК. 
   При підготовці кишківника період між останньою дозою препарату та початком колоноскопії рекомендовано мінімізувати до 4годин.
 

Підготовка "ДІАГНОЛ" (одноетапна підготовка, колоноскопія в першій половині дня):

- напередодні дня обстеження, починаючи з 15 год., пацієнт приймає препарат ДІАГНОЛ ( із розрахунку 1 пакетик на 20 кг. маси тіла ) – вміст одного пакетика ризчиняється в одному літрі води та вживається всередину по 250 мл. кожні 15 хвилин, при необхідності для смаку додати сік цитрусових (лимон, апельсин); таким чином потрібно вжити від 3 до 4-х літрів розчину, в залежності від маси тіла).

- (двохетапна підготовка – колоноскопія запланована в другій половині дня): напередодні дня обстеження, ввечері пацієнт приймає препарат ДІАГНОЛ – 2 пакетика тобто 2літ. розчину, приблизно на протязі двох годин. Зранку в день обстеження пацієнт приймає ще два літри розчину, закінчити прийом потрібно за 3-4год. до початку колоноскопії.

Підготовка "ПІКОПРЕП" (одноетапна підготовка, колоноскопія в першій половині дня):

- В 14:00год. 1 пакетик препарату ПІКОПРЕП, розчиняємо в 150мл питної води, розмішуємо 2-3хвилини та випиваємо. Потім п`ємо кожні 30хв. 250мл та більше любої прозорої рідини на свій смак, максимально випити за перші 1,5-2 години (всього 2літри за 4год). Пити до чистої води ( із кишківника повинна виходити чиста вода без домішок).

В 19:00год. 2-й пакетик препарату розчиняємо в 150мл прохолодної води, розмішуємо 2-3хв. та випиваємо любої прозорої рідини на свій смак, максимально випити за перші 1,5-2 години (всього 1-1,5літри за 4год).

- (двохетапна підготовка – колоноскопія запланована в другій половині дня):

1 пакетик препарату – в 19:00год, 2-й пакетик препарату 5:00 – 6:00 в день обстеження. В день обстеження, до колоноскопії пацієнтам дозволяється пити тільки рідину (мінеральна вода). Прийом їжі заборонений! Прийом рідини необхідно закінчити мінімум за 2 год. до процедури